Геймплей дитячих настільних ігор побудований спеціально таким чином, щоб одночасно бути незвичайною розвагою для дитини, й способом навчити її новим навичкам. Граючи у компанії, діти зміцнюють самооцінку, вчаться з легкістю ставитися як до перемог, так і до поразок. Активне спілкування зближує юних гравців, вчить довірі й відповідальності – все це позитивно впливає на розвиток особистості.

Ми зібрали для вас ТОП 5 найбільш вдалих, на наш погляд, настолок для дітей, які тільки вчаться взаємодіяти з навколишнім світом. Список ніяк не пов'язаний з популярністю або тиражем ігор – всі вони відмінно розважать дитину (та її сім'ю), а також будуть сприяти навчанню й розвитку мислення.

Підступний Лис (Outfoxed)

Настільна гра Підступний лис

Цікава й зрозуміла навіть дошкільнятам кооперативна настільна гра для всієї родини. Вона допоможе стати справжніми детективами, щоб розслідувати шалено підступний злочин – крадіжку пирога, яким збирався пригощатися увесь ліс! Мета гри – спробувати за допомогою дедукції, кмітливості та сучасного дешифратора доказів викрити злодія, поки він не сховався до нори.

Для того, щоб бути детективом, важливою є уважність й кмітливість, а також вміння помічати незначні деталі. Завдяки командній грі, юні детективи вирішують завдання та діють гуртом.

Каркассон Junior

Настільна гра Каркасон Junior

Шикарна настолка, яка зрозуміла з найменшого віку. Завдяки їй діти 4-х років можуть почати знайомство зі світом настільних ігор. Ця гра поєднує приємне з корисним – можливість класно провести час зі сім'єю й розвинути перші навички стратегічного мислення.

У дитячій версії гри тайли з місцевістю поділяються між гравцями, а також всі тайли підходять один до одного при викладанні. Діти разом будують дороги, а по завершенню виставляють переможні фігурки свого кольору. Переможе той, хто першим витратить свій запас.

Сирний Замок (Burg Appenzell)

Настільна гра Сирний замок

Ви не повірите, але замок, в основі якого лежить коробка гри, дійсно наповнений темницями, потаємними ходами та несподіваними пастками. Мета – зібрати усі шматочки сиру за допомогою пересування фігурок мишок, тайлів й вивчення потаємних місць. Головне, не втратити мишеня. Якщо він впаде у темницю, дістати його можна буде тільки у кінці партії!
Це одна з найоригінальніших настолок – розвиває розуміння механіки, пам'ять, уважність у дітей, та точно повеселить їх батьків!

Швидкісні кольори (Speed Colors)

Настільна гра Швидкісні кольори (Speed Colors)

Швидка розвиваюча настільна гра для дітей, у ході якої потрібно запам'ятовувати й розфарбовувати картинки. Це творча настолка, яка потужно розвиває пам'ять. Вона відмінно підійде для сімейного дозвілля або дитячого Дня Народження.

Гравці беруть карти для розфарбовування й усі разом перевертають їх до себе кольоровою стороною, намагаючись запам'ятати порядок кольорів. Коли усі готові, відкривається сторона з контурами й починається розфарбовування. Підглядати оригінал та брати більше 1 фломастера – не можна!

У кінці партії підраховуються бали за вгадані та не вгадані за кольором області – переможе той, хто набере більше балів!

Черепашачі перегони

Настільна гра Черепашачі перегони

Захоплююча настільна гра для малюків, від якої в захваті і діти, й дорослі. Крім легких та зрозумілих правил, захопливості процесу та чудового яскравого дизайну, в ній є ще декілька сюрпризів.

Що незвично, гравці не знають, яка черепашка кому належить – механіка працює за бажанням та більше цікава дітям старшого віку. Це дає волю хитрощам та блефу. Але головне, що приводить у захват навіть будь-якого дорослого – це можливість черепашок залазити й кататися на спині у подружок! Мета – швидше за всіх доповзти до капустяного поля, навіть якщо зверху зібралася ціла стопка черепашок.