Настільні ігри – це відмінний спосіб урізноманітнити дозвілля, поспілкуватися, розслабитися й розвинути мислення. Більшість з них мобільні й для партії необхідні лише ігровий набір, рівна поверхня та весела, дружня компанія. Хоча зазначимо, що при нинішньому розмаїтті настолок, ці критерії грубуваті.
Історія настільних ігор налічує тисячоліття! У Сенет грали єгиптяни понад 5000 років тому – це перші «перегони». Вона мала сакральне значення, гравці вірили, на результат партії впливають самі боги (перше пояснення теорії ймовірності). Одним з її шанувальників був сам Тутанхамон, а в його гробниці було знайдено папірус із записом однієї з його партій.
Майже усім відомі шашки, шахи, нарди, маджонг та десятки варіацій з класичною картковою колодою. Однак бум припав на 20-21 століття – зараз нам доступні тисячі варіантів, але в Hobby House особливо шануються 10 з них!
Цей ТОП настільних ігор не заснований на популярності або тиражі. Також, їх порядок не має значення. Всі вони – дійсно якісні ігри і ми з упевненістю радимо їх, як захоплююче та корисне дозвілля.
Гра Престолів (A Game of Thrones)
Чудова масштабна стратегія з контролем територій, яка виходить вже майже 20 років та не втрачає своєї популярності! Грандіозне втілення культових романів Джорджа Мартіна, де гравцям потрібно керувати Великими Будинками Вестеросу: Старка, Ланістера, Баратеона та ін.
Геймплей дозволяє захищатися від здичавілих, застосовувати дипломатію, захоплювати й утримувати землі. Мета – підпорядкувати усі замки та накопичити достатньо влади для захоплення Залізного Трону.
Тераформування Марса (Terraforming Mars)
Ця феноменальна стратегічна настолка вийшла 5 років тому та відразу ж стала однією з найбільш обговорюваних. ТОП 3 кращих ігор усіх часів за версією BoardGameGeek, лауреат й переможець кількох конкурсів – ця гра по-справжньому сильний подарунок для усіх, хто закоханий у космос та наукову фантастику.
Ігровий процес переносить гравців на 3 століття в майбутнє, перетворюючи їх в колонізаторів безплідного Марсу. Мета – реалізація різноманітних проектів по перетворенню Марсіанських пустель в родючий рай з атмосферою, водою та придатною для життя температурою.
Brass: Бірмінгем (Brass: Birmingham)
Це якісна економічна стратегія, дії якої відбуваються за часів промислової революції Англії. Була номінована й нагороджена в декількох конкурсах, а також перебуває у топах ігор за версією BoardGameGeek.
У процесі учасники займаються розробкою справжньої індустріальної мережі, у тому числі будівництвом вугільних шахт, заводів та фабрик, виробництвом товарів для внутрішнього й зовнішнього ринку, розвитком транспортних мереж та багатьом іншим. Геймплей вимагає уваги та прорахунку ходів наперед, адже переможець визначається за кількістю набраних балів!
Крізь Віки: Нова Історія Цивілізації (Through the Ages: A New Story of Civilization)
Ще одна потужна економіко-стратегічна настолка з ТОПу BoardGameGeek, геймплей якої дозволяє провести цивілізацію від античних часів до наших днів, залишивши помітний культурний слід.
Крізь віки – масштабна гра на три години з хитрими механіками та багатим інструментарієм. Щоб перемогти, потрібно прораховувати ходи наперед, аналізувати інформацію на безлічі карт й полі, рухати у розвитку культуру, науку та військову справу, а також передбачати можливі дії ворогів.
Манчкін (Munchkin)
Дійсно легендарна гумористична настільна гра, якій виповнилося вже 20 років! Це, безсумнівно, гарний гейтвей (з якої варто починати) – від манчкінів без розуму діти й дорослі, любителі рольових геймплеїв та їх хейтери. Чудово підходить новачкам, але при цьому вона має місце в кожній гіковскій колекції.
Манчкін – пародія на рольові настолки, яка готова розвеселити будь-якого гравця. Вона наповнена дивовижними пригодами, монстрами та скарбами. Забавні арти на картах, простий й цікавий геймплей – ідеальне поєднання для вечорів з веселою компанією.
7 Чудес (7 Wonders)
Досить легка у правилах, але шалено цікава настільна гра, яка до цього часу перемогла майже у 20 тематичних конкурсах. За версією BoardGameGeek вважається однією з кращих сімейних настолок.
У ході гри учасники передають по колу карти, вибираючи потрібні для побудови своїх Великих Міст. За три епохи їх потрібно буде зміцнити від загарбників, наповнити ринками, лазнями, бібліотеками й палацами. Всю цю пишність завершить унікальне Чудо Світу, яке допоможе вирвати перемогу – більшу кількість балів отримає найвеличніше з міст.
Каркассон (Carcassonne)
Це вічна класика настолок 21-го століття, яка викликала справжній фурор і задала тон багатьом іграм, які вийшли після 2000 року. За легендою, її винахідник, перебуваючи в подорожі, піднявся на високу вежу й обвів поглядом простори навколо – це подало йому геніальну ідею!
Геймплей простий й універсальний – підходить як новачкам (або дітям), так і дорослим шанувальникам логічних стратегій. У ході гри учасники, як «пазл», викладають квадратні тайли місцевості (поля, дороги, території замків) та захоплюють їх. Щоб перемогти, потрібно вправно й вчасно дістати найбільш прибуткові землі Каркассона.
Квиток на Потяг: Європа (Ticket to Ride: Europe)
Відмінна настолка для дружної компанії, яка вже більше десятка років тримає позиції у ТОПі кращих сімейних настолок світу. Правила інтуїтивно зрозумілі навіть дітям, але при цьому вона має глибокий та цікавий геймплей. У ньому є місце розрахунку, тактиці та блефу.
У ході гри учасникам потрібно колекціонувати карти й виконувати квести, прокладаючи транспортні маршрути (звичайно ж, краще і швидше за конкурентів). Партія закінчується, коли один з учасників виставляє усі свої фішки-вагони на поле. Перемагає гравець, який набрав найбільше балів.
Пандемія (Pandemic)
Інноваційний сімейний кооператив, з простими й зрозумілими правилами, що робить Пандемію гарним гейтвеєм. Входить до ТОП 100 всіх часів за версією BoardGameGeek.
Класний дизайн карт та можливість грати разом, робить її цікавою для дітей, початківців й профі – кожен зможе приміряти на себе роль одного з учених. Інженер краще впорається з проектуванням обладнаних лабораторій, а вчений-генетик може вивчити вірус для створення вакцини. Грамотно об'єднавши зусилля, вся команда врятує світ, зупинивши Пандемію.
Стародавній Жах (Eldritch Horror)
Відмінна кооперативна настолка з ухилом в рольову стратегію. Гравці протистоять різноманітним надприродним кошмарам, яких так ретельно описував у своїх романах великий та жахливий Говард Лавкрафт.
Чорна фантастика: міфи, монстри й моторошна атмосфера наповнює усі ігри та безліч доповнень «Стародавнього жаху». У цій настолці на стежку боротьби з божевіллям виходять детективи, яким належить розгадати безліч таємниць, щоб не розбудити Стародавнього – інакше весь світ поступово зійде з розуму.