Коли граєш в настілки з, як здавалося, знайомими людьми, можна дуже здивуватися їхньому стилю за ігровим столом. Поведінка, яка проявляється, коли гравці починають кидати кубики, може дати зовсім нове уявлення про їх особистість, характер та світогляд.
Наприклад, багато хто обуриться або навіть образиться, якщо його сусід буде таємно підглядати в карти та використовувати цю інформацію на свою користь. І це не дивно: на перший погляд, шахрайство в іграх — це ознака поганого характеру. Але для тих, хто повністю поринув у геймінг, все може мати інший вигляд.
В цій статті ми розглянемо вісім типів геймерів, які найчастіше зустрічаються за ігровим столом. Гравців, які мають різні сильні сторони та по-різному використовують свої навички… й не обов'язково задля перемоги.
Чітер-стратег
Ми вже торкнулися теми «шулерів» у прев'ю, тому почнімо з них. Ігрова майстерність цих гравців частково залежить від умінь шахраювати. Такий типаж у багатьох випадках походить із сімей, де є кілька братів/сестер, які роками борються за те, щоб бути краще за інших.
Якщо ви помітили серед учасників гри «чітера», не дайте йому можливість заглянути у вашу руку. Не соромлячись виключайте можливості махлювати: тримайте карти горілиць тільки для себе. Якщо відлучаєтеся з-за столу, не залишайте свою колоду без нагляду. Наприклад, призначте спостерігачем ще когось з учасників гри.
Якщо в цьому описі ви впізнали себе або свого друга, рекомендуємо вам спробувати настілки, в яких можна (й навіть потрібно) шахраювати чи блефувати. Це може бути Монополія «Світова афера», «Манчкін», «Таємні лідери», «Великі сподівання», різноманітні варіації гри «Мафія» тощо.
Хакер
Зустрівши гравця-хакера, можна прийняти його за шахрая, але не поспішайте. Він не порушив жодного з правил — він досконально вивчив їх, й знайшов всі можливі лазівки, як адвокат шукає їх у законі. Навіть якщо ви не планували грати так, як цього хоче «хакер», ви не обов'язково можете його зупинити.
Наприклад, у «Монополії» не існує процесу злиття. Але ніхто вам не забороняє поміркувати й спробувати створити союз з іншим гравцем, щоб не збанкрутувати й не порушити правил. Наш знайомий дійсно не розгубився й зміг зробити коаліцію зі своєю дружиною. Як?
Він просто витратив залишок грошей на покупку нерухомості союзниці, а потім продав їй все за 1 долар. Коли Хакер попав на комірку іншого противника, все що він міг втратити — цей самотній долар, тому що решта його активів була надійно захищена в банку його партнера.
Художник
Цьому гравцю все одно, хто переможе, бо це не головне. Може здатися дивним, але «художник» витрачає більше часу на підбір карток чи фігур за кольором, ніж на продумування своєї стратегії в грі.
Наприклад, під час гри в «Квиток на потяг», гравець може пропустити вигідний хід й виставити різнокольорові вагони так, щоб завершити, на його думку, гарну чи просто цікаву фігуру. У грі «7 чудес» «художник» може не гнатися за кількістю переможних очок, а мати на меті створити найкрасивіше, найрізноманітніше та найцікавіше місто до кінця партії.
До речі, якщо ви теж більше полюбляєте творчість, ніж конкуренцію в грі, спробуйте відкрити для себе такі настілки, як «Діксіт» чи «Імаджинаріум», «Meadow», «Котики», «Печворк», «Контур», «Азул» тощо.
Конкурент
Ніколи не кажіть цьому геймеру фразу «це просто гра» — «конкуренти» вважають, що повинні перемогти в будь-якому разі! Так, присутність такого затятого гравця за столом може посилити загальне збудження, але приготуйтеся, що партія може стати затягнутою. Наприклад, «конкурент» не посоромиться вивчати поле «Колонізаторів» протягом 20 хвилин, перш ніж прокласти наступний шлях. А якщо за столом два завзяті гравці, у вас буде час навіть перекусити: це буде вельми довга партія.
Гік
Це всезнайка та справжній професор настільних ігор, якому найскладніші партії приносять справжнє задоволення. Він готовий пограти в деякі прості й цікаві настілки, але тільки тому, що ви будете довго вникати в його улюблені ігри. Дуже круто, якщо в вашій компанії є «гік», який не тільки принесе нову настілку, а й допоможе розібратися в її нюансах; просуватиме перебіг гри уперед та подбає, щоб усім було весело.
Що дуже кумедно, практично всі гіки розповідають, що поточне видання гри насправді не така гарне, як здається усім. Було б цікавіше разкласти зняту з виробництва версію, яка, на великий жаль, більше не існує. До того ж єдині люди, які грають в ту чи іншу гру правильно — це виключно ті, хто суворо дотримується оригінальних правил.
Якщо вам теж цікаво розібратися у новій великій грі, ми рекомендуємо звернути увагу на такі варіанти, як «Коріння», «Крізь століття», «Анахронність», «Морок Пітьми 2: Пеклопроходці», «Немезида» тощо.
Гравці типу «Мені просто дуже весело!»
Грають не стільки на перемогу, скільки просто насолоджуюся процесом та часом із друзями. Це той самий бідолаха, який все ще не зрозумів, що «конкурент» провів останні п'ять раундів, намагаючись його вбити. Веселуни виграють без задньої думки, іноді навіть повністю не усвідомлюючи цього.
Гравцям такого типу подобаються ігри з красивим, або навіть милим дизайном, а також простим й ненапруженим ігроладом, який покращує настрій. Якщо впізнали себе, на вас чекають такі настілки, як «Такеноко», «Дика Природа. Серенгеті», «Алхіміки», «Соковиті Фрукти», «Лісовий Затишок» та інші.
Базіка
Якщо дасте слабину, «базіка» легко заговорить вам зуби! Іноді його красномовство може розвеселити компанію, проте основна мета професійного «базікала» — збити вас з пантелику, примусити сумніватися у своїх стратегічних рішеннях, злякати супротивників, тобто повернути хід партії виключно на свою користь.
Якщо ви теж майстерно володієте ораторським мистецтвом, ми радимо зіграти в «Бункер», «Кодові Імена», «Котомафію», «БЭНГ!» чи інші ігри, де знадобиться ваш дар переконання. Але хочемо попередити: занадто агресивний тиск на опонентів (особливо в парі с низкою невдач) може зіпсувати гравцям настрій й відбити бажання повторювати подібні ігри.
Душа компанії
Нетривалі розмови за столом — це одне, але «товариська особа» може говорити так багато й цікаво, що всі забувають, в яку гру починали грати. Закінчивши довгу і захопливу історію, цей гравець повертається в реальність і, як завжди, перепитує:
— «А чия зараз черга?»
— «Твоя черга, дорогенький. Завжди твоя черга».
Якщо ви теж полюбляєте неймовірні історії та із задоволенням розповідаєте їх друзями, спробуйте зіграти в «Між Нами», «B Movies: (НЕ)погане кіно», «Містеріум», «Хто з нас?», «Карти правди», «Правда або дія» тощо.
Як вибрати настільну гру за характером?
Очевидно, що несхожим людям подобається різне й настілки не є виключенням: одна й та сама гра деяким заходить, а іншим — не дуже. Все тому, що люди полюбляють той чи інший ігролад, принаймні частково, через свій темперамент.
Особи, які думають повільно та якісно, терпіти не можуть ігри з лімітом часу. Будь-яка гра, в списку компонентів якої є пісочний годинник, буде страшно дратувати таку людину. «Спритні» люди окидають інформацію поверхневим поглядом, висмикують релевантне, а решту відфільтровують. Це дає їм перевагу в іграх на швидкість та увагу.
Інтровертам найчастіше подобаються дуелі або головоломки, для яких не потрібен партнер. Таким чином дуельна гра може стати вельми глибоким процесом спілкування (як, наприклад, парний танець). Екстраверти, навпаки, отримують щире задоволення від великої компанії, шуму та спільних веселощів — це їх приємно тонізує.
Витривалим людям подобається, щоб гра змушувала їх напружуватись: виконувати складний аналіз та вирішувати складні головоломки. А ось ті, хто швидко виснажується, грають для того, щоб відпочити. Їм подобаються гарні медитативні ігри зі зрозумілими правилами, де кайф не перемозі, а в задоволенні від процесу.
Якщо вибір здається надто складним, ми завжди раді допомогти та запропонувати актуальні настільні ігри для компаній друзів, корпоративних вечірок, сімейних посиденьок, вечорниць та навіть романтичних побачень. Напишіть нам через віджет в нижньому кутку екрана або у Директ: Instagram.com